Płytki podłogowe na lata

2014-05-28 13:16

Trwałość płytek jest kwestią szalenie ważną w sytuacji, w której decydujemy się na ich zakup. Nie ulega wątpliwości, iż chcielibyśmy, aby materiały, które zastosujemy na swoich podłogach służyły nam latami, bez potrzeby poprawek i ewentualnej wymiany uszkodzeń. Dlatego też do wyboru mamy różne parametry i płytki podłogowe różnicować możemy poprzez ścieralność, nasiąkliwość i materiał z jakiego są wykonane.
 
Bez wątpienia najbardziej trwałymi i odpornymi płytkami są te, wykonane z gresu lub klinkieru. Ich trwałość wynosi 6 w skali Mosha. Ponadto trwalsze są płytki nieszkliwione, te, które pokryte są szkliwem często ulegają starciu i może to rzutować na ich wytrzymałość. Jeżeli decydujemy się na gres nieszkliwiony możemy mieć pewność, że nawet w wyniku ścierania nie zmieni on swojego pierwotnego wyglądu, a to wszytko za sprawą identycznej struktury w całym przekroju. Ponadto pod uwagę bierze się klasy ścieralności.
 
Klasa II charakteryzuje się niską trwałością, III dedykowana jest pomieszczeniom o małym natężeniu ruchy, IV stosowana może być w miejscach średnio uczęszczanych a V nadaje się do intensywnej eksploatacji.
 
Ponadto płytki i kafelki podłogowe posiadają poziom nasiąkliwości. Im ta nasiąkliwość mniejsza, tym dłużej będziemy mogli cieszyć się nienaganną trwałością podłogi.

Sprawdź: Płytki Podłogowe, Kafelki Podłogowe - sklep Eksperci Łazienek